KNIŽNÍ TIP *4


Krásný den!

A je tady středa a s ní další knižní tip. Tentokrát jsem vybrala detektivní příběh z Anglie. Knížka sice není úplná novinka, ale považovala jsem za důležité vybrat první díl celé série. Možná už ho tedy znáte a možná ještě ne. :)

Jedná se o případy vrchního inspektora Gamache a autorkou je Louise Pennyová. Já tuto detektivní řadu sleduji již od prvního dílu s názvem Zátiší. Četla ji totiž kamarádka a do vrchního inspektora se doslova zamilovala. Tyto příběhy zbožňuje a pořád mi je doporučuje. No a tak je načase, abych je zase představila já vám. :)


Louise Pennyová - Zátiší
Anotace:
Vražda a útulný kanadský venkov, kde se lidé doma ani nezamykají, to nejde příliš dohromady. Tím spíš, že se obětí stala vážená stará dáma a k násilné smrti došlo v lese, navíc překvapivým způsobem. Armand Gamache, vrchní inspektor quebecké Sureté, který je k případu přivolán, však moc dobře ví, že i ta nejidyličtější místa na zemi mívají svá nebezpečná tajemství. „Na vraždě je zvláštní, že bývá spáchaná často desítky let předtím, než k ní skutečně dojde,“ říká gurmán Gamache a čtenáře čeká vskutku vybraná literární hostina. V pravém i přeneseném slova smyslu. „Hvězdný debut“ – tak označili v Kirkus Reviews tuto detektivku, úvodní z dnes již devítidílné série vycházející ve 20 zemích, mnohonásobně oceněné (Agatha Award, Edgar Award, Barry Award, Anthony Award) a pravidelně zařazované mezi top tituly roku (New York Times, Publishers Weekly, People Magazine, Amazon). A časopis Booklist dodává: „Knižní klenot…“

Znáte tuto řadu? Četli jste Zátiší, nebo některý z ostatních dílů?

Já se těším, až bude čas a knížky si od kamarádky vypůjčím k přečtení. 

Vaše Sabi!


Komentáře

  1. Zátiší na mě čeká už nějakou dobu na poličce, to je hrozné, kolik je knih a času nějak míň a míň :) Ale těším se na ni, klasické detektivky mám ráda :)

    OdpovědětVymazat

Okomentovat