Chvilka s knihou 1/8


Červenec utekl jako voda a je na čase, abych přidala další fotografie, které jsem vytvořila z knížek a dalších propriet v právě uplynulém měsíci. Musím se přiznat, že snad nikdy jsem nevytahovala knížky z knihovny tak často a v tak hojném počtu, jako v červenci. Také je to na chudince knihovně dost znát. Času jsem moc neměla a tak bylo podstatné udělat kvalitní fotku, ale na uklizení knihovny už čas nezbyl. Budu to muset trochu porovnat v následujícím týdnu. Ovšem říkám si, má-li to cenu. Zvrhlá Narciska totiž nachystala další knižní fotovýzvu na srpen, takže budu rochat a bordelařit dál. :DAle dost už řečí... Pojďme na fotky. :)
"Cesta do Paříže"
Toto téma mě bavilo opravdu hodně a mohla jsem knih vybrat mnohem mnohem více. Nakonec jsem zvolila tyto, protože jsou asi nejromantičtější, které doma mám. Měsíční svit nad Paříží jsem dočetla před pár dny a moc se mi líbil. (Anotace a nejlevnější cena ZDE.) A Báječný krámek s čokoládou jsem četla již dávno, ale dodnes si ji dobře pamatuji. Moc mě zasáhla! (Anotace a odkaz ZDE.)"Cesta do Anglie"
Tady jsem opravdu vybírala z mnoha a mnoha. Jako milovník Tudorovců mám nepřeberné množství historických románů z Anglie a i další knihy - ze současnosti - by se našly. Nakonec jsem zvolila od každého směru jednu (současnost, historii i klasiku).
     "Námořnické barvy"
Tady jsem měla trochu problém s bílou barvou, protože bílých knih mám v knihovně opravdu maličko. Nakonec jsem to však dohromady dala. :)
"Oblíbená knižní obálka"
Tak tohle bylo téma do pranice... Oblíbených obálek mám spoustu a hodně jsem váhala mezi novou knížkou (Dcera čarodějnice), nebo zvolenou knihou od Alison Weirové - Nebezpečné dědictví. (Anotace ZDE.)"Kniha a květina"
Toto myslím ani nemusím moc komentovat. Nevěděla jsem, kterou fotku vybrat, tak jich šlo nakonec i na instagram víc. :)
"Barva písku"
Toto téma moc složité nebylo. Přece jen v této neutrální barvě mám knížek dost. Hlavně mám skoro celou řadu Velkých dějin... "On the road"
Tady bylo třeba spíše přemýšlet, než vyhledávat knihy. Musela jsem nejprve vymyslet, jak se k tématu postavím. Nakonec jsem vybrala knihy vztahující se k velkých a dalekých cestám...
"Kniha a příroda"
Knihy o přírodě se u mě v knihovně moc nenacházejí, takže bylo třeba vybrat alespoň něco, co se k přírodě váže, nebo z ní vychází.


"Cesta do Indie"
Jediná kniha, kterou mám k tomuto tématu byla Kašmírový šál. Velmi silný příběh o lásce, rodinných poutech a rodinném tajemství."Barva plameňáků"
Velmi romantické téma, kterého jsem se zhostila s nadšením. Tyto barvičky mám moc ráda a navíc knížka Laguna plameňáků", druhý díl argentinské ságy Sofie Caspario si o fotku jen říkala. 
"Kniha a hudba"
Kolik knížek mám v knihovně o hudbě? Snad jen tuto jedinou... Ano, úplně mi vypadlo z hlavy, že v období, kdy jsem se věnovala zpěvu, jsem nashromáždila kupičku knih o operních divách a pěvcích, o opeře samotné a tyto krásky jsou opuštěné v malé knihovničce na balkoně. Tak snad někdy příště...


I když fotky nejdou popořadě, ale jsou hodně přeskakované, snad se vám článek líbil. Stalo se totiž, že jsem si kvůli práci musela koupit druhou kartu do foťáku, a tak mám fotky rozstrkané všude možně. A i když se může zdát, že fotek je hodně, ještě to stále nejsou všechny, resp. nejsou zde všechna témata, která jsme fotili. Minimálně ještě jeden článek zpětně k červenci uvidíte. :)

Mějte se krásně a přejte mi pěkné světlo na focení a bohatou fantazii na výběr knih a rekvizit. :)

S láskou, vaše Sabi! 

Komentáře

 1. Moc pěkné a povedené fotky :) Byla radost si je prohlédnout :) Na spoustu knih z tvého výběru mám také zálusk, nejvíce asi na Báječný krámek s čokoládou :) Už jenom proto, že mám ráda čokoládu :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já ji také chtěla kvůli té čokoládě. :D A kup si k ní hoooodně tabulek čokošky, protože na ni budeš mít pořád chuť. :)

   Vymazat
 2. Moc krásné fotky, díky za tipy na knihy :)
  Veronika

  OdpovědětVymazat
 3. Are you looking for free Twitter Followers?
  Did you know that you can get them ON AUTO-PILOT & TOTALLY FOR FREE by registering on Like 4 Like?

  OdpovědětVymazat

Okomentovat