Audioknihy - novinky 1/2018

Krásný den!

Je konec ledna a já už se konečně začínám dostávat do té správné blogovací nálady. Hodlám na blogu rozjet několik nových typů článků a kromě novinek v klasických knihách to budou i audioknižní novinky. Protože audioknihy podle mě mají své kouzlo, šetří nám knihomolům čas a umožní nám "číst" i v situacích, kdy bychom se normálně ke knize vůbec nedostali. A co nového vyšlo? Mrkněte a poslechněte si ukázky...Austin Kleon - Ukaž co děláš

Tuhle motivační knížku, která si našla mezi čtenáři klasických knih hodně oblíbenců, namluvil Ondřej Halámek. Jako audiokniha má necelé dvě hodiny a motivuje vás nejen k větší kreativitě, ale také k tomu, abyste se nebáli svůj talent a nápady ukázat světu.

Anotace:
Ukaž, co děláš - 10 způsobů, jak sdílet svou kreativitu a nechat se objevit - audiokniha obsahuje nahrávku další motivační knihy od autora úspěšného titulu Kraď jako umělec. Autor Austin Kleon. Čte Ondřej Halámek. Překlad Jan P. Martínek.
Byl-li bestseller Kraď jako umělec o vypůjčování si vlivu druhých, tato knížka učí, jak ovlivňovat druhé, aby si půjčovali od vás.

UKAŽ, CO DĚLÁŠ! cupuje destruktivní mýtus o osamělém géniovi. Ukazuje umělcům a tvůrcům všeho druhu, spisovatelům i tvůrčím podnikatelům, jak se zapojit do nového prostředí sdíleného talentu. Je o tom, jak pomoci druhým, aby nás našli, o tom, že můžeme být doslova objeveni, je o využívání internetu místo ztrácení času networkingem.Jana Maffet Šouflová - Svitky z Londýnského mostu

Tato kniha byla vydána v roce 2014 a jedná se o první psané dílo autorky, která se dříve prezentovala především jako ilustrátorka a malířka. Audioknihu namluvil Jiří Pobuda.

Anotace:
Svitky z londýnského mostu - audiokniha obsahuje detektivku odehrávající se v prostředí středověkého Londýna. Autorka Jana Šouflová. Čte Jiří Pobuda.


Londýnský most 1306
Nechte se postrašit i pobavit čtveřicí bizárních případů,
které řeší konstábl Thomas Collingham a jeho přítel, londýnský
koroner Lionet, v kulisách středověkého Londýna. 
Setkáte se s podvodníky, zloději, vrahy, ale i s tajemnými bytostmi.Judy Blumeová - V případě neočekávané události

Tato audiokniha je označována za elegantní román odehrávající se v 50. letech v jednom americkém městečku, ve kterém dochází k záhadnému pádu letadel. Audioknihu namluvila Tereza Taberyová.

Anotace:
Spisovatelka Judy Blumeová se v tomto románu vrací v paměti do vlastního mládí. V městečku Elizabeth v New Jersey spadnou v roce 1952 během tří měsíců, celkem tři letadla. Je to náhoda? Nebo komunistické spiknutí? Mohou za to mimozemšťané? Jak se s tím vyrovnávají obyvatelé malého městečka? Strhující události a sympaticky vykreslené postavy spolu s dokonale evokovanou estetikou 50. let minulého století, dávají dohromady elegantní román, založený na pravdivé události.


Lion Feuchtwanger - Židovka z Toleda

A abychom neopomněli také klasickou literaturu, v audioknižní řadě Mistři slova vyšla Židovka z Toleda od slavného autora historických románů Liona Feutchwangera. Osobně jsem četla jeho knihu Žid Süs a i když se četla těžce, líbila se mi. Židovku z toleda mám v knihovně, ale zatím jsem se k ní nedostala. Asi využiji situace, že je namluvená vynikajícím Alešem Procházkou a raději si ji poslechnu. :)

Anotace:
Historický román, který popisuje soužití židů, křesťanů a muslimů ve středověkém Španělsku ve 12. století. Evropa žije svatou válkou a na pozadí těchto historických událostí se rodí milostný příběh krále dona Alfonsa a krásné židovky Raquel. Příběh lásky dvou odlišných lidí, který nemůže vyvrcholit jinak, než smrtí jednoho z nich.

Toto je část audioknižních novinek, které vyšly na Audiotéce.cz. Čtete audioknihy? Já si k nim tu pravou cestu našla v minulém roce a mám je moc ráda.

A co říkáte na tento článek? Chtěli byste, aby audioknižní novinky vycházely pravidelně? Napište mi svůj názor, budu za něj moc ráda!

Vaše Sabi :)

Ukázky ke všem audioknihám najdete ZDE.

ZDE je také můžete rovnou zakoupit. :)

Komentáře