Knižní přírůstky 7/2018


A jsou tady další přírůstky a další mega nášup. :D To jsem hold celá já... Jeden měsíc se s recenzáky držím, a pak se zblázním. Nebo spíš ti nakladatelé? No... Kdyby aspoň byl čas více číst klasické knihy. Jenže já v poslední době více knížek poslouchám, než klasicky přečtu. Prostě 3-4 hodiny denně při práci je v e-boocích a audioknihách znát. A i přesto stále syslím ty klasické!
První nálož byl krásný balíček z nakladatelství Alpress. Jsou to únorové novinky, takže ty březnové samozřejmě teprve přijdou. A musela jsem mít hned tři knihy. Za tajemstvím pokladů Čech, Moravy a Slezska od Jana A. Nováka, Strážkyni podsvětí od Elizabeth Peters a konečně Vzdálenou řeku od mé milované Barbary Woodové. Petersovou mám poprvé, tak jsem na ni moc zvědavá. A nejvíc se těším na "Poklady", protože už jsem fakt dlouho nečetla žádnou knížku tohoto zaměření a už mi to chybí. Musím to napravit. :)
Pokud kliknete na odkazy (názvy knížek), dostanete se na stránku, na které seženete tyto knížky nejlevněji. :)Z nakladatelského domu Grada dorazil rovněž balíček se třemi kousky. První je od Cosmopolis - nová kniha Roberta Bryndzy Do posledního dechu. (Nejlevněji ZDE.) A další dva kousky jsou rukodělné. Tedy knížka na tvoření s papírem - Rafinovaně skládaný papír, na kterou už jsem dnes stihla udělat recenzi a článek o skládání s Nelou. Najdete ho ZDE. A druhá knížka - opět smoothies, tentokrát Smoothies na zahřátí. (Nejlevněji seženete ZDE.) Asi si říkáte, že jdu tak trochu s křížkem po funuse, když už snad bude to jaro a nebude tudíž potřeba se zahřívat, ale tuhle knížku určitě využiji i létě. Jsou tam recepty i za studena a vypadá to velmi dobře. Článek o ní opět bude na mém druhém blogu Bláznivá máma.


Knihkupkyně od Cynthie Swanson je z nakladatelství Omega. Není to vlastně tak úplně recenzní výtisk pro mě, ale... Knížku si objednala Zdenička z blogu Medvědí oáza a prostě jí nějak nesedla. Tak jsme si ji prohodily za jinou, kterou já už četla a recenzi za ní uveřejním já. :)
Nejlevněji ji seženete ZDE.A úplně za závěr mám zase novou dětskou knížku z nakladatelství Portál - Dvě pohádky. Pokud si říkáte, proč mluvím o jedné knížce, ale ukazuji vám dvě fotografie, tak věřte, opravdu je to pouze jedna kniha, ale oboustranná. Z jedné strany je pohádka Jak šlo vejce na vandr a z druhé pohádka Tři prasátka. Knížka je úplně úžasně ilustrovaná a když jsem ji viděla, nejraději bych si ji nechala, ale už jsem slíbila, že to bude soutěžní knížka na Bláznivou mámu, takže kdo ji chcete vyhrát, sledujte i můj druhý blog. :)


Tak jak se vám líbí dnešní nálož knížek? Já vůbec netuším, do jaké se pustit dřív. Nejraději bych si vzala dovolenou, od práce i od dětí a manžela, někam odjela a společnost si vytvořila pouze knižní. To by byl relax... :)

Vaše Sabi :)

Komentáře

 1. Poklady mám taky a už je čtu. Já mám tyhle knihy ráda a tahle se moc dobře čte.
  Knihkupkyně tě snad zaujme víc jak mě :-) Na rc od tebe jsem velice zvědavá.

  OdpovědětVymazat
 2. Krásná hromádka, Sabi :) Bryndza mi dorazil taky, tak jsem moc zvědavá. A Smoothie vypadá taky skvěle. Užij si je všechny :)

  OdpovědětVymazat
 3. Bryndzu vam vsem zavidim. Taky bych ho nekdy rada zkusila. :-) Alpress a Omegu mame stejny. :-) Petersova je jednohubka, jeji knihy se ctou jednim dechem. :-) Tak preju at se libi. :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Krásné knihy. Zaujala mě ta s papírovými výrobky. Ale jak se znám, moje trpělivost by byla malá :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Ahojky, mně tedy žádný recenzní výtisk nedorazil (nějak nevím, jak bych to měla zařídit:-), ale Bryndzu jsem si koupila a hned ho přečetla. Fakt stojí za to, začala bych jím:-)
  Hanka z ciculka.cz

  OdpovědětVymazat
 6. Skoro se to stydím napsat, ale jsem snad jediná, která od Bryndzy nic nečetla....asi bych méla :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V klidu, já také ne :-) Nějak mě míjí.

   Vymazat
  2. Já taky ještě ne :) Ale plánuji to :D

   Vymazat
 7. Krásné knihy, přeju příjemné čtení a ať se knihy líbí. :))

  OdpovědětVymazat

Okomentovat