Knižní přírůstky - červen 2018


Je to tak. Opět jsem se nedokázala krotit a opět jsem objednávala - na recenzi. Na svou obhajobu musím napsat, že z této hromádky mi zbývá přečíst už jen jedna kniha a to psychothriller z Cosmopolis, jinak už mám všechno poctivě přečteno. Také to byly skoro všechno dětské knížky. Ale krásné, to se musím nechat. :)

Než jsem se dostala k sepsání do toho článku, zvládla jsem navšítit Levné knihy (dnes) a nakoupit další tři krásky. Ale ty už si nechám na další článek.


Balíček z nakladatelského domu Grada, konkrétně z jejich nakladatelství Cosmopolis mě obzvláště potěšil. Obsahoval tuto jednohubku - tenkou knížku menšího formátu Tajemství skotské krve, kterou napsal český autor Jan Hrdina a slibovala tajemný příběh ze skotských dějin. Jaká knížka byla ve skutečnosti, se dočtete poměrně brzy v recenzi.


Další je onen psychothriller Stíny nad zálivem, zatím jediná nepřečtená kniha. Na tu se obzvlášť těším a proto si ji nechám, až budu mít více klidu. :)


Čertí babička Ivy Geckové je pohádková knížka pro děti, na kterou zveřejním recenzi v co nejbližší době. Vy, co mě sledujete, tak více, že mě před nedávnem okouzlila autorčina prvotina Florentýna a kouzelná kniha. Toto je dílko pro podstatně menší dětičky, ale stejně krásné a kouzelné!


A toto jsou již recenzní výtisky pro web VašeLiteratura.cz. Opět jsou to dětské knihy - první je Dědictví Barona von Popundekla, knížka pro děti od 9-ti let, která zavede čtenáře do jednoho šlechtického sídla, kde žije dědic barona von Popundekla. Žije tam však chudě, protože baron svůj poklad schoval. A hlavní hrdinka po něm se svými přáteli samozřejmě pátrá.


Dům myšek: Slavnost je nádherná knížka pro nejmenší, která je doplněna fotografiemi modelu myšího domečku. Je to vlastně takové divadýlko, jehož scény jsou nafoceny a doplněny textem. Moc krásná kniha!


A poslední kousek je něco famózního - Áďa spadla do kanálu, aneb Putování dávnou Prahou. K této knížce udělám asi časem ještě minirecenzi sem na blog, protože na VašeLiteratura.cz nejsou moje fotografie a tato kniha si zaslouží mimo jiné i obrazovou prezentaci. Je totiž nádherně udělaná a ukáže vašim dětem krásu Prahy úplně jinak, než učebnice a učitelé. A připravte se, že po jejím přečtení budou děti nutně potřebovat do Prahy na výlet! :D


Tolik k nedávným, hlavně dětským přírůstkům. Další článek už bude především o dospěláckých knihách. Pro děti tu zatím nic nového nemám, ale já zase určitě něco krásného, co stojí za zmínku, objevím. :)

Mějte se krásně a čtěte!

Vaše Sabi :)


Komentáře

  1. Tajemství skotské krve mě taky začalo strašně lákat :-)

    OdpovědětVymazat
  2. Ke knihám gratuluju, hlavně Tajemství skotské krve mě zaujalo. :)

    OdpovědětVymazat

Okomentovat