Čas Vánoc - podruhé....


Jelikož jsem letos opět upustila od tradičního zdobení se zeleným jehličím - to mám jen v truhlících na oknech, posílám malinkou ukázku modrostříbrného svícnu a háčkovaných koulí, které jsou výtvorem mé tchyně.


Každý rok si dělám radost a kupuji si něco nového z dekorací... Letos jsem byla velmi neposlušná, kromě dvou sobů - které jste mohli vidět vedle mé dcerky v prvním "Čase Vánoc...", jsem pořídila také věnec na dveře z Dedry - nechtělo se mi s ním zdržovat a s ním dorazila také kouřová srdíčka...
   

Ještě jedna dekorace z obývacího pokoje. Miluji zelenou barvu v kombinaci s bílými háčkovanými koulemi...

V sobotu jsme vyrazily s dcerkou a se sousedkou na předvánoční minivýlet - u nás ve Velešíně je každoročně sestavený vyřezávaný unikátní betlém pana Rouhy. Jelikož ho Nela celý prospala, musela jsem pořídit alespoň ten vystřihovací, se kterým si teď doma hraji.


 A konečně k Vánocům patří samozřejmě cukroví. Jelikož mi každoročně peče tchyně, měla jsem čas si hrát a zdobit perníčky...


...kromě nich jsem dělala nugátové košíčky, které dělá moje mamka a které se každý rok pokouším udělat úplně stejně a nikdy se mi to nepodaří. :)


  A teď ještě pár pohledů na všechno cukroví, které jsem doma shromáždila. :) To nejkrásnější je samozřejmě od již zmíněné tchyně. :)

A aby toho sladkého nebylo příliš, pustil se letos do přípravy Vánoc i manžel, samozřejmě to pojal čistě po chlapsku. Kromě plzeňského piva ve špíži nachystal kyselé pokušení...


A i když nemám světlo betlémské, rozloučím se s vámi dnes jedním příjemným světýlkem, nádhernou zelenou svící od kamarádky, která mi bude zpříjemňovat vánoční čas. :)

Komentáře