Knižní příspěvky za leden 2016


Jelikož rokem 2016 přecházím z mateřské na rodičovskou "dovolenou" - ano, opravdu nechápu, kdo tomu mohl dát tak nepravdivý název - musí se to nutně promítnout i v mých financích a tím bohužel i knižních přírůstcích. Přesto si určitě nenechám některé kousky ujít, dokud budu s dcerkou zvládat recenzní výtisky, tak budu číst a objednávat i novinky. A snad také ztenčím tu hromadu knih, co se mi zase nashromáždily ke konci loňského roku.
Ale dost už řečí, pojďme se podívat na knižní přírůstky za leden.Jako první mě potěšil balíček, který přišel začátkem ledna. Když totiž manžel zjistil, že mám novou závislost - omalovánky, neváhal a objednal mi jedny z nejkrásnějších, kde je plno historických a fantasy motivů - Hru o trůny. Jsou naprosto úžasné a už jsem si k nim pořídila i kvalitnější pastelky s větší paletou barev, takže místo abych po večerech četla recenzáčky, tak si kreslím... :)Jako další následovalo několik balíčků s recenzními výtisky. První byl z Knižního klubu a obsahoval Porodní bábu z Benátek od americké spisovatelky Roberty Richové. Nebudu sem dávat anotaci, jelikož už si na mém blogu můžete přečíst recenzi. Knížku jsem přečetla během pár dní a moc se mi líbila.  Druhým recenzním výtiskem byl balík z nakladatelství Alpress, obsahující historický román Královna Kunhuta a Záviš od české autorky Hany Whitton. Byla to teprve druhá knížka, kterou jsem od autorky četla, ale rovněž se mi moc líbila a určitě si pořídím i některé její další romány - převážně ty historické. 
Ani zde nebudu vkládat anotaci, jelikož si opět budete moci vše přečíst v recenzi, která vyjde za pár dní.


Třetím recenzním výtiskem byla známá detektivka ještě známější autorky - Kapsa plná žita od Agathy Christie. Sice ji už ve své knihovně mám, ale v cca 30 let starém vydání a nové edici se slečnou Marplovou jsem prostě neodolala. Nevím, zda na ni budu psát recenzi i zde na blogu, každopádně jedna bude k přečtení na stránkách www.vaseliteratura.cz!

Anotace:
Zpívej píseň penízků, kapsu plnou žita... O peníze jde především! Kapsa plná žita je už jenom doplňkem, aby se naivní dětská říkanka stala skutečností... Ta je však dětským hrám a říkadlům velice vzdálena, protože vražda je skutečná - dokonalá, promyšlená, zákeřná. Jde o pomstu za ztrátu jiného života? O vyšetření dávného sporu mezi dvěma bratry? O majetek či věno? Když zemřel bohatý pan Fortescue, byli v podezření všichni: služebnictvo, zaměstnanci kanceláře i jeho nejbližší - dospělé děti z prvního manželství a jejich partneři, druhá žena i její milenec. Ale okruh se zužuje, neboť dochází k dalším vraždám... Slečna Marplová má ovšem nespočet životních zkušeností a poznala už mnoho lidí, kteří se podobají právě těmto podezřelým, takže i tentokrát pomůže policii v čele s inspektorem Neelem odhalit pravdu.V samém závěru měsíce dorazila s netrpělivým očekáváním novinka od mladého českého autora Tomáše Zářeckého - thriller Utopeni ohněm. Od tohoto autora jsem zatím četla jen knížku Návrat na Longstray, ten však předčil veškerá má očekávání. I když jsem přečetla, můžu si dovolit říci, stovky, možná tisíce knížek, nikdy jsem nečetla nic podobného. A tak jsem se rozhodla, že vyzkouším i jeho novinku a neodolala možnosti objednat si ji s podpisem a krásným věnováním přímo od autora - Tomášovi tímto moc děkuji. :)
A o čem kniha je?


Anotace:
Útvar pro zvláštní případy je povolán k záhadné oběti. V městském parku visí ve skleněné vitríně plné agresivních zmijí nahá dívka spoutaná řetězy. Zanedlouho se objeví další bizarní oběť a nad milionovou metropolí se rozprostřou temná mračna strachu.
Major Ladvak se svým týmem se snaží dopadnout brutálního vraha, ale rafinovaný protivník kriminalistům uniká a navíc přes internet začne promlouvat k veřejnosti. Když odhalí své plány, ve městě propukne panika…
„Proč zemřela? Abyste viděli, co vás čeká.“


Tolik vše k lednovým novinkám... Uvidíme, co přinese únor, v každém případě v únoru plánuji dočíst Kapsu plnou žita a přečíst určitě Utopeni ohněm. Ráda bych také přelouskala zase jednu z odborných knížek, které mám v knihovně, přijdou nějaké recenzáčky a také vyjde nová kniha Veroniky Černucké - Poslední modlitba, na kterou se moc těším a určitě ji přečtu jakmile se mi dostane do ruky. S Verčou také plánuji rozhovor, takže se můžete těšit. :)
Inu, plánů mám dost, teď ještě jak bude pracovat čas - doufám, že pro a ne proti mně. :)

Komentáře

  1. Zajímavé přírůstky. Ta Kapsa je krásná ale držím se své staré edice haha :-D A Utopeni ohněm vypadá zajímavě!

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Taky jsem chtěla jen tu černou edici, ale poslali párkrát sami omylem tu novou, a když už to mám tak namíchané tak jsem objednala i tu Marplovku. Je moc pěkně udělaná. :)

      Vymazat

Okomentovat