Knižní přírůstky listopad/prosinec 2016


Ahoj moji milí knihomolíci!

Je polovina měsíce prosince a to znamená, že čekáte na další video s přírůstky. A stejně jako video "přečteno" nebude. Bude místo něj článek. Pravděpodobně první a poslední tohoto druhu. Udělám zřejmě ještě článek s přírůstky na konci prosince, protože - Vánoce! :) Chápete, že? :)
A od nového roku se nechte překvapit. Sama ještě nevím, zda budu přírůstky a přečtené knihy shrnovat do jednoho článku na začátku nového měsíce, nebo zda udělám dva samostatné...


Ale teď už k novým knihám!

Nejprve se pochlubím historickými romány. Bezpochyby nejkvalitnější po historické stránce je kniha z nakladatelsví BB/art, Kateřina Aragonská od Alison Weir. Tuto autorku miluji, krásně se čte a při tom je to historička, která věnuje velkou péči odborné stránce svých textů a studiu pramenů.


Pak jsou to dvě knihy z nakladatelství Moba. První je od Vlastimila Vondrušky - Nitranská brána smrti. Je to další díl ze série s Oldřichem z Chlumu a knihu mám již přečtenou a zrecenzovanou.


Druhý je pak historický román rovněž z českého prostředí. Autorem je František Niedl a kniha se jmenuje Růže a lev. Nádherná obálka napovídá, že se jedná o druhý díl románu "Rytíři z Vřesova".


Další řírůstek je trochu z jiného soudku. Jedná se o vynikající milostný thriller z nakladatelství Metafora - Ztracená, od dvojice autorů vystupujících pod pseudonymem Anna Ekbergová.


Také Dívka v ledu od Roberta Bryndzy je výborný thriller. Vydalo jej nakladatelství Cosmopolis, které mi také poskytlo tento recenzní výtisk a oba thrillery už mám přečtené, recenze najdete na blogu a byly naprosto vynikající!


Poslední knížka, kterou zmíním je Zlatý fond her. Jedná se o publikaci, kterou jsem dostala od jedné mé čtenářky a divačky jako dárek. Je tam plno nápadů na hry pro větší i menší děti, takže až bude čas, vrhnu se na podrobnější studium, abychom to s Nelou využily.


A málem bych zapomněla na skvělou knížku od Radka Laudina - Památná místa Járy Cimrmana. I tu mám již přečtenou a zrecenzovanou a hlavně už jsem ji půjčila dalšímu zájemci, proto ji nemám u sebe a proto se mi vytratila z hromadného focení. :) Rovněž je to recenzní výtisk od nakladatelství Cosmopolis a já jsem za něj moc vděčná. Ke knížce se budu vracet přes léto, až budeme cestovat.


A to je vše, přátelé. Celkem 7 nových knížek, které mi dělají ohromnou radost. Většinu mám již přečtenou, momentálně se trochu peru s Kateřinou Aragonskou, ale jen proto, že teď bývám večer hodně utahaná a myšlenky se mi nedaří příliš držet na náročnějším textu.

Znáte tyto knihy? Četli jste? Napište mi do komentářů, ráda si je přečtu. :)

Vaše Sabi!


Komentáře

 1. Moc pěkné přírůstky :) A je jich pěkná kupička :) Z tvých nových kousků jsem zatím četla jen Ztracenou a ta se mi líbila :) Tak pěkné čtení :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dekuji.;) Ja jsem rada, ze ted nemam velke kupy v zasobe a pekne vsechno nove hned ctu.:)

   Vymazat
 2. Dobrý den, ráda bych se zeptala kde tato knižní kavárna je? Je ji možno navštívit?

  OdpovědětVymazat
 3. Dobrý den, to není fyzická kavárna. Je to jen název mého blogu. :)

  OdpovědětVymazat
 4. Nečetla jsem ani jednu, ale momentálně jsem ráda za všechny tipy na knihy, protože už jaksi nemám co číst :)

  OdpovědětVymazat
 5. K Dívce v ledu už se blížím a moc se na ni těším .)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat