Prosinec s ležáky


Zdravím všechny knihomoly! :)

Jelikož právě my, knihomolové, patříme mezi "postiženou" skupinu lidí, kterří nedokážou odolat novým, i starým knížkám, obzvlášť, když jsou třeba ještě v akci, stává se asi nám všem, že máme doma nashromážděn větší či menší počet tzv. ležáků. Tedy knížek, které jsme si nakoupili a zatím jsme se k nim nedostali, protože přednost vždy dostaly ty, které bylo třeba přečíst co nejdříve. U někoho jsou to knížky z knihovny, které je třeba brzy vrátit, u někoho pro změnu recenzní výtisky, které mají určitou dobu na zpracování.


Evička z blogu Knižní blog neblog? proto vymyslela společnou akci, kdy se zapojí co nejvíce knižních blogerů a budou číst přednostně právě knížky, které jim doma již nějakou dobu leží. 

Jelikož jsem si v poslední době dala předsevzetí, že přečtu co nejdříve svých knížek a až pak bude na řadě knihovna a recenzní výtisky, jsem na tom poměrně dobře. Momentálně mám "jen" tři knihy, které jsem si koupila či dostala a které tu leží, i když teprve krátce. Proto jsem si říkala, že se asi nezapojím. Ovšem kromě beletrie tady mám ještě plno klasiky a také odborných knih, které neustále odkládám a to už opravdu ležáky jsou. A proto jsem se rozhodla, že se nakonec zapojím. :)

Vybrala jsem z nich tři odborné publikace, které tu mám  - jednu už asi dva roky a dvě od loňského září, kdy jsem je dostala k narozeninám. 
Jaké knihy to jsou?

První je Pod závojem smrti. Poslední věci Schwarzenbergů v letech 1732 - 1914 od Václava Grubhoffera.
Druhou je Katedrála Sv. Mikuláše v Českých Budějovicích od kolektivu autorů.A třetí je Svatyně za hradbami měst. Křížová cesta u Českého Krumlova v jihočeských a středoevropských souvislostech od Martina Gažiho a Jarmily Hansové.
Nedělám si iluze, že bych přečetla všechny tři, protože tady na mě bude opět čekat hromada recenzních výtisků, které jsem si postupně v poslední době naobjednala a nějak nepřicházejí, takže čekám, že přijdou všechny najednou. Ale pokud by se mi podařilo přečíst alespoň jednu z nich, budu spokojená. :)

A kdo všechno se do této akce - výzvy zapojil?

1) Knižní blog neblog? http://knihomolkanamaterske.blogspot.cz/
2) The Book Talk Blog   www.thebooktalkblog.blogspot.cz
3) Dragell  http://dragell.cz/
4) Knihy podle Iri, http://iyjknihy.uxes.cz/
5) Fia Mór is running! (and reading), fiamorisrunning.blogspot.cz 
6) Knižní kavárna u Nely Www.kniznikavarna.blogspot.cz

Takže čtěte, pište a mějte krásný advent, krásné Vánoce a vůbec, krásný celý prosinec. :)

Vaše Sabi! 

Komentáře

  1. Pod závojem smrti vypadá moc dobře :-) A držím palce :-)

    OdpovědětVymazat
  2. Ever wanted to get free Google+ Circles?
    Did you know that you can get these ON AUTO-PILOT & TOTALLY FOR FREE by registering on Like 4 Like?

    OdpovědětVymazat

Okomentovat