Unboxing 3/2017


Krásný den!

Je tady nový unboxing a s ním i moje obrovská radost. Po knížkách z nakladatelství LEDA jsem už dlouho pokukovala, ale dosud jsem žádnou (alespoň myslím) nečetla. Nyní se mi podařilo s nakladatelstvím navázat spolupráci a dnes přišly první dva recenzní výtisky. Jsem šťastná, jako blecha. Chápete, že. :)A co že se to v balíčku schovává?


Jelikož v poslední době zjišťuji, že historické romány mě už nebaví tak, jako dřív, za to čím dál více propadám kouzlu thrillerů a kriminálních příběhů, nemohla jsem tyto dvě krásky nechat bez povšimnutí...


První, která byla moje jasná volba je thriller V mlze, nad kterým jsem vzdychala už před Vánoci, nakonec však jako dárky pro mě dostaly přednost knížky, které mám na seznamu již delší dobu.


Caroline Erikssonová - V mlze

Anotace:
Prázdninový výlet zavede Gretu, Alexe a čtyřletou Smillu přes jezero Maran (Přízrak) – opředené mýty a záhadami – na malý opuštěný ostrov. Alex s dcerou se vydají mezi stromy, Greta se v zasněné náladě zdrží na pobřeží…, a když se manžel s dcerou nevracejí, vydá se za nimi: určitě se zabrali do hry a zapomněli na čas. Volá je a horečně prohledává ostrov, je to ale marné.
…SE VRÁTILA JENOM ONA
Greta se zoufale potřebuje dovolat Alexovi, aby se ujistila, že jsou se Smillou v pořádku, a kdyby se neozval, musí zavolat policii. Jenomže její mobil v loďce není. Až po návratu do chaty ho najde schovaný pod pokrývkou. Dala ho tam ona, nebo někdo jiný? Ale kdo a proč? Během policejního pátrání před ní vyvstávají naléhavé výjevy z minulosti a začne ji trápit otázka, jestli to, co dosud považovala za skutečnost, není jen obratně vymyšlená lež. A jakou roli v celém dramatu hraje ona sama? Existuje souvislost mezi zmizením Alexe a Smilly a tím, co se stalo onoho večera před mnoha lety, kdy přišel o život Gretin otec? Kdo byla neznámá žena, která se zjevila u jejich chaty tu noc před zmizením?
A najdou vůbec Alexe a Smillu?


V mlze je psychologický thriller, kde nikdo není tím, za koho jej zprvu pokládáme, a nic není tak, jak se to zpočátku jeví.A druhý román, který jsem prostě musela mít, je thriller V pasti.

Lilja Sigurdardóttir - V pasti

Anotace:
Jednatřicetileté Sonje se rozpadlo manželství – po dramatickém rozvodu se ocitla prakticky bez prostředků… a bez syna. 
V islandské krizi je Sonja bez práce a síly jí docházejí. Její rozvodový advokát jí nabídne pracovní cestu do ciziny a Sonja si pozdě uvědomí nebezpečí…
Banka, kde pracoval její bývalý manžel, zkrachovala a jeho vyšetřují kvůli účasti na rozsáhlých finančních machinacích. Sonja celou dobu nic netušila – co všechno ještě před ní skrýval? Domyslí si to, když jí syn náhodně ukáže jednu fotografii… 
Pod hrozbou, že jí gang unese syna, je schopna vymýšlet nové a nové způsoby, jak uniknout pozornosti celníků, nakonec ji ale jeden z nich zastaví. Znamená to pro Sonju definitivní konec, anebo naopak naději na únik z pasti?


A ještě celkový pohled na knížky mezi novinkami čekajícími k přečtení. :) Knížky, které leží, už mám za tento měsíc přečtené...

Četli už jste některou z těchto dvou knih? Jak se vám líbí knížky z Ledy?

Vaše Sabi!

Komentáře

 1. Jsem zvědavá co řekneš na V mlze :-). V pasti mám také, ale ještě jsem se k tomu nedostala. Přeji pěkné čtení :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Lákají mě obě, tak snad se ti budou líbit :)

  OdpovědětVymazat
 3. V mlze mám, ale V pasti mě tak moc láká :) Ať se knihy líbí, Sabi :)

  OdpovědětVymazat
 4. Na knihu V mlze som nedávno čítala recenziu a kamarátke skôr nesadla, ale snáď sa tebe bude páčiť viac. Druhú knihu nepoznám, každopádne vyzerá tiež pútavo. Prajem príjemné čítanie pri oboch :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Obě vypadají zajímavě, hlavně V mlze :) Přeji pěkné čtení :)

  OdpovědětVymazat
 6. V mlze jsem četla někdy na podzim a dost se mi to líbilo. Thrillerům moc neholduju, ale tenhle jsem si užila. V pasti mám aktuálně rozečteno, tak jsem sama zvědavá, co na to řeknu. :)

  OdpovědětVymazat
 7. V pasti mám doma, vyhrála jsem jí ale zatím čeká v pořadí :) Tak pěkné čtení.

  OdpovědětVymazat
 8. V mlze jsem četla a moc se mi líbila. V pasti mi přišlo nedávno, ale zatím čeká v knihovně :-) Ať se knihy líbí :-)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat