Unboxing 07/2017 - Dvojitý!


Ahoj!

Je tady netrpělivě očekávaná novinka z nakladatelství Cosmopolis a já si jí spolu s vámi rozbalím. :)


Asi nemusím moc tajit, o co se jedná. Jistě jste zaznamenala obrovský úspěch, jaký měla před Vánoci knížka Roberta Bryndzy - Dívka v ledu. Snad každý (až na pár výjimek) byl knížkou nadšený a očekával druhý díl krimi-románu s Erikou Fosterovou. A- dočkali jsme se. :)


V balíčku se kromě knížky ukrýval ještě leták s informacemi o knize a autorovi.Ale hlavní je prostě stejně knížka! :)
A o čem bude?

Robert Bryndza - Noční lov
Anotace
Jedné horké červnové noci je detektiv šéfinspektor Erika Fosterová přivolána k brutální vraždě. Oběť, vážený praktický lékař, je nalezen ve své posteli udušený. Zápěstí má svázaná a oči pod průhledným sáčkem upevněným těsně pod hlavou vypoulené. 
O několik dní později umírá za podobných okolností další muž a Erika společně s kolegy Petersonem a Mossovou tuší, že čelí sériovému vrahovi. Ten své oběti sleduje a vyčkává na vhodný okamžik, kdy udeří. 
Co mají oba mrtví společného? Existuje v jejich minulosti nějaké tajemství, které by je mohlo spojovat? A co je spojuje s vrahem?
Erika dělá vše pro to, aby Nočního lovce zastavila a dopadla, i když opět riskuje a dostává se do konfliktů s nadřízenými. A navíc možná vrah začíná sledovat i ji...
A aby toho nebylo málo, tak dnes ráno dorazila ještě jedna zásilka, tentokrát z nakladatelství Jota. Je to recenzní výtisk pro web VašeLiteratura.cz, takže recenzi najdete převážně tam, a možná když bude čas, napíšu zase sem na blog nějakou tu minirecenzi. Pojďme se ale podívat, jaká knížka se ukrývala v balíku.


Když balík dorazil, trochu jsem se vyděsila. Byl totiž obrovský. V první chvíli mě napadlo, že to bude také obrovská kniha, pak jsem si říkala, jestli tam nebude nějaké překvapení a nepřišly nakonec knihy dvě - někdy se to stane, že mi tam paní v nakladatelství přihodí něco navíc, i když je fakt, že v Jotě se mi to ještě nestalo.
Nakonec se ukázalo, že je to opravdu jen ta jedna očekávaná kniha a že tak strašlivě veliká není. Jen pečlivě zabalená, což je v pořádku. :)Knížka má nejen lákavou anotaci, ale navíc krásně vypadá. Ostatně Jota si na svých historických románech dává vždycky záležet a tato publikace rozhodně není výjimkou...

Carol. M. Cramová - Toskánské věže
Anotace:
Příběh mladé svérázné ženy – malířky, zasazený do prostředí středověkých italských měst, upoutá nejen romantické duše, ale i milovníky výtvarného umění a starých řemesel.
Román Toskánské věže, odehrávající se v klikatých uličkách sluncem rozpálených náměstí středověké Itálie, je příběhem mladé ženy, která se odváží vykročit vlastní cestou a prosadit se v muži ovládaném malířském umění a řemesle. Sofia, dcera věhlasného malíře Barducciho, žije v rodném San Gimignanu provdaná za sobeckého a ješitného obchodníka se šafránem, ale tajně touží prosadit svůj talent v malířském umění, do nějž ji svéráznou výchovou zasvětil otec. Ten však nečekaně umírá a dceru už stihne pouze vybídnout, aby svůj sen nevzdávala a nepromarnila tak dar od Boha, kterého se jí dostalo. O pár měsíců později se v Sieně objevuje otrhaný mládenec, a žádá o práci v malířské dílně Maestra Manziniho, bývalého přítele Antonia Barducciho…
Toskánské věže spojují hrdinčinu silnou osobnost s důkladně nastudovaným prostředím a přesvědčivými postavami, které skvěle zapadají do pestrobarevné mozaiky Itálie čtrnáctého století, jež bylo obdobím velkých zvratů v celé Evropě. Stylově sestavená zápletka plná kliček a zvratů téměř nedovolí čtenáři knihu odložit. 

Tak se přiznejte. Kdo z vás už četl Dívku v ledu a jak se vám líbila? A kdo z vás četl dokonce už Noční lov?

A co Toskánské věže? Už jste je jistě zaznamenali, ale kdo z vás už je četl, napište mi, jak se vám líbily.

Vaše Sabi! :)

Komentáře

 1. Dívku v ledu mám rezervovanou v knihovně, tak snad budu sdílet nadšení vás ostatních :) Toskánské věže mám taky z Joty na recenzi, tak jsem zvědavá.
  Ať se knížky líbí :)

  OdpovědětVymazat
 2. Krásné knihy, Sabčo, ať se líbí. Na Noční lov se také moc těším :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Noční lov mě také moc láká. Tak hezké počtení přeji.

  OdpovědětVymazat
 4. Na dívku v ledu a Noční lov mám také zálusk, tak snad se k nim brzy dostanu :) Užij si knihy ;)

  OdpovědětVymazat
 5. Obe knihy vyzerajú pútavo, viac ma zaujala tá prvá, keďže o prvom diele som veľa počula a rada by som si ho časom prečítala. Prajem príjemné čítanie pri oboch knihách :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Věže mě také čekají. Jak sama píšeš, ta obálka je prostě nádherná.

  OdpovědětVymazat
 7. Ahoj, dekuji vsem za super komentare. U Nocniho lovu jsem v polovine a zatim super, stejne jako Divka v ledu.;)

  OdpovědětVymazat
 8. Krásné knihy, na Noční lov se taky moc těším :)

  OdpovědětVymazat
 9. Na Dívku v ledu se chystám, tak jsem na to zvědavá. :)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat