Můj vysněný čtecí koutek


Krásný den!

Dnes vás vítám u trochu netradičního článku. Čtení a knížek se ovšem týká a to velmi. Každý knihomol to má totiž jinak. Někdo dokáže číst naprosto všude - v tramvaji, ve vlaku, v metru, za chůze, doma na gauči, ve vaně, na fotbalovém stadionu, při televizi, při rádiu, při houfu dětí které lítají a křičí kolem něj... A někdo potřebuje ke čtení ticho, klid a příjemnou atmosféru. Já se nacházím někde mezi tím. Dokážu si číst při chůzi na procházce s kočárem, ale třeba ve vlaku jen když je ticho a klid. Jak si přisednou dvě žvanící spolucestující, jsem v koncích... Stejně to mám s televizí. Když chci trávit večer v blízkosti manžela, číst si a on při tom kouká na televizi, mám v uších špunty. Výjimkou je, sleduje-li fotbal, nebo hokej. To je takové monotónní a to mi nevadí....Ale ať už jsme jacíkoli čtenáři, každý máme, nebo možná nemáme, ale sníme o něm - takový ten svůj čtecí koutek...
Já se přiznám, že nejraději si čtu na gauči, nebo v křesle v obýváku u knihovny. Ale co si budeme povídat, pořád je to "jen" obývák a ne žádný skutečný čtecí koutek. A protože pořád pokukuji po křeslech, stolečcích a doplňcích, kterými si jednou ten svůj sen splním a takový čtecí koutek si vybuduji, potěšila mě nabídka firmy Favi, která má nádherné kousky nábytku a doplňků do bytu, abych si s jejich pomocí zkusila vytvořit svůj vysněný čtecí koutek.

Musím se přiznat, že obchod Favi mě naprosto dostal. Jelikož mám starší domeček, který s manželem postupně předěláváme, často lezu po internetu a hledám různý nábytek, doplňky, atd. A tady mám všechno na jednom místě. Stačí si vybrat, zda potřebuji nábytek, svítidla či textil, apod. a vybírat. Podle barvy, stylu, ceny... a ono mě to už samo odkáže na zboží v různých internetových obchodech. Díky plánování vysněného čtecího koutku jsem si mohla Favi vyzkoušet a už teď vím, že jak s Favi, tak s editorem na tvorbu koláží si budu hrát častěji. Přece jen... doděláváme ložnici, pak přijde na řadu chodba, koupelna, větší dětský pokoj atd. :) 

Ale teď už se pojďme podívat na čtecí koutky....

Původně jsem zamýšlela vybrat jednotlivé kusy nábytku - knihovny, křesla, lampy, atd. a ty vám sem dát, abyste viděli, co mě zaujalo a inspirovalo a teprve z toho vytvořit jednu koláž. Nakonec jsem toho vybrala tolik, že jsem to udělala jinak. Představím vám nyní tři koláže, které ilustrují, co se mi líbí a jak by měl můj budoucí čtecí koutek vypadat...


První koutek představuje romantickou verzi, která se mi strašně moc líbí, bohužel si ji nedovedu moc představit v našem obýváku. Chtělo by to totiž mnohem více místa a ten můj malý růžek s knihovnou, který je k dispozici, ten by na to nestačil. Většinou všem mým představám figuruje křeslo - ušák, v tomto případě i s podnožkou, odkládací stolek na knihy a v tomto případě i na lampu v romantickém stylu, zelený koberec s vysokým chlupem, které miluji, ale na údržbu s mými pejsky jsou katastrofální a samozřejmě ona knihovna... Těch kusů knihovny by muselo být pro mé potřeby samozřejmě více a právě proto o ní mohu jen snít, protože prostorově je neúsporná...


Druhá varianta ukazuje kousky, které se mi asi líbily opravdu nejvíce a které bych si vybrala, kdybych nebyla limitovaná cenou, prostorem, barvami a dokonce ani stylem. Vidíte, že dohromady by to rozhodně nešlo, protože tohle free křeslo se k tomu ostatnímu vůbec nehodí. Ale právě to mi přijde úplně božské... ovšem asi nebude tak pohodlné...


A na závěr jsem si nechala koláž z kousků, které si dovedu úplně reálně ve svém čtecím koutku představit a takhle nějak to časem asi opravdu vytvořím. Knihovnu jsem zvolila úmyslně takovou, jakou mám, jen si ji představte dvakrát a v rohu. Stojací lampu mám také podobnou... K tomu bílý kulatý koberec na způsob kožešiny, který je úplně božský na bosé nožky a křeslo, které má neutrální a praktickou barvu a zároveň mi přijde úžasně pohodlné. Aby měl koutek něco vyloženě výrazného a zajímavého, vybrala jsem tento dřevěný netradiční odkládací stolek, který je dostatečně výrazný na to, aby se neztratil pod záplavou knih a aby se na něm výborně vyjímala i konvice s časem a svíčka.  Už to také vidíte? :)

Tak co na to říkáte? Vybrali byste si také? Mrkněte na www.favi.cz a zkuste si vybrat svůj vysněný  čtecí koutek. :)

Zdraví Vaše Sabi :)

Komentáře

  1. Sabi, uplne jsem se musela smat, kdyz jsi popisovala svuj vecer s manzelem - spunty v usich, knizku v ruce a manzel u telky. Mam to uplne stejne!!! I s tim fotbalem a hokejem, ten mi taky u cteni nevadi. Jinak - ja mit prostor, tak bych rozehrala klidne celou knihovnu jako jednu samostatnou mistnost :-)

    OdpovědětVymazat
  2. Také jsem tuto nabídku dostala, a moc jsem překvapila samu sebe. Nejdřív tím jak moc mě sestavování ideálního koutku bavilo, a nakonec konečným výsledkem. Parádní článek ;)

    OdpovědětVymazat
  3. Je zajímavé sledovat, jak se vkus nás všech liší. Kdyby tě zajímalo, jak vypadá můj vysněný čtecí koutek, tak je ode dneška na blogu :)

    OdpovědětVymazat

Okomentovat