Knižní tip 1/2018


Krásný den, moji milí knihomolové!


Za oknem je krásná zima, všude leží sníh, stále se sype z nebe a nám knihomolům je nejlépe pod peřinou, s horkým čajem a hlavně - s knihou. Je mi sice jasné, že většina z nás našla plno knížek pod stromečkem, a tak možná ještě máte co číst (někteří už zase ne :)), ale pojďme se podívat, co nového ke čtení vyšlo, nebo vychází v lednu a na co mám zálusk.

Tentokrát bude v knižním tipu více, než jedna kniha. Mám totiž zálusk na pár nových historických románů, které mají zajímavý námět a zaujaly mě hned, jak jsem je viděla na stránkách internetových knižních e-shopů. Ještě nevím, zda si je pořídím jako e-booky, nebo v knižní podobě, ale rozhodně je chci číst. A třeba nalákám i vás. :)

Také máte pocit, že jedno nakladatelství vydá nějaký román a náhle jakoby se strhla lavina a všichni vydávají podobná témata? Nebo běží v televizi film, či seriál a hle - hned se na pultech knihkupectví vyrojí knihy... Obě dnešní knížky se v tomto duchu svezly, tak doufám, že nezklamou!

Miroslava Zlatníková - Marie Terezie - Miluj a panujPrvní z nich je knížka o naší největší panovnici, jež my, co milujeme čtení a vzdělávání - velebíme a dětičky, které školní docházka moc nebaví, ji naopak proklínají. Ano, řeč je o Marii Terezii.
Knížka mě zaujala nejen názvem, ale i nádhernou obálkou. (Také jste si všimli, že teď v zimě vychází plno knih s takovou "zimní" obálkou? Nejen Marie Terezie, ale i třeba Panský dům, který už mám doma, má krásnou zimní obálku a i knížka následující je taková "zimní".)

Pokud byste chtěli knížku koupit, nejlevnější bude ZDE.

Anotace:
Kniha mapuje životní osudy Marie Terezie, jedné z nejvýznamnějších postav novodobé Evropy, jež po více než 40 let úspěšně vládla říši rozkládající se na území dnešních 12 evropských států. Příběh začíná v roce 1723 korunovací Karla VI. českým králem. Od této chvíle se rozvíjí láska mezi Marií Terezií a Štěpánem Lotrinským, kteří se navzdory politickým machinacím nakonec spojí v plodném manželském svazku, ze kterého vzejde 16 dětí. Kniha ovšem zachycuje i Mariino nastoupení vladařské cesty a spletité politické zákulisí na císařském dvoře. Souběžně s knihou vznikl dvoudílný televizní film.Stejně jako předchozí kniha, i Hotel Sacher vznikl souběžně s dvoudílným filmem. A stejně, jako jsem neviděla Marii Terezii, neviděla jsem ani Hotel Sacher. Ovšem toto téma mě hodně zajímá a i když budou obě knížky spíše než historicky správné, milostné a hodně románové, chci si je přečíst. Hotel Sacher o to více, že jsem před Vánoci zkoušela přečíst knihu Anna Sacher a její hotel a ta mi tedy svým stylem vůbec nesedla. Doufám, že v této knize se dozvím něco o Sacherových a při tom to bude čtivé. :)

Knížku nejlevněji koupíte ZDE.

Anotace:
Vídeň 1892 Anna Sacherová chce po nenadálé manželově smrti pokračovat ve vedení hotelu. Mladá vdova si rezolutně a navzdory všem překážkám vydobývá pozici principálky. A zatímco Anna Sacherová s neodmyslitelným doutníkem, v doprovodu smečky bulteriérů a společně se svým personálem povyšuje hotel na legendu, setkávají se v jeho foyer dva nesourodé manželské páry: princ a princezna von Traunstein a berlínští nakladatelé Marta a Maxmilian Aderholdovi. Mezi suitami a chambres séparées Hotelu Sacher ve Vídni se rodí milostné drama lásky, nevěry a žárlivosti.

Co říkáte na dnešní výběr? Zaujaly vás knížky, nebo už jste nějakou už dokonce četli?

Napište mi o tom. Těším se na vaše komentáře. :)

Vaše Sabi 

Obě zmíněné knížky jsou za nejnižší ceny k dostání ZDE.

Komentáře

 1. Na Marii Terezii jsem koukala zrovna včera, ale nakonec koupila Hadrového panáka, každopádně ji mám někdy v plánu také pořídit. :-) A má krásnou obálku. :-D

  OdpovědětVymazat
 2. Marie Terezie vypadá lákavě, přiznám se, že jsem neviděla ani televizní dokument, ale knížku bych si jednou ráda přečetla.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. On to nebyl dokument. Teda jestli mysleli to, co teď běželo v tv ve dvou dílech. Prý to bylo spíš jako telenovela. Ale i tak mě to láká. :)

   Vymazat
 3. Marie Terezie mě hodně zaujala jako osobnost sama o sobě. Jednu knihu jsem o ní už četla a tahle se mi líbí vážně hodně. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já toho o ní četla už také dost, ale samé populárně naučné knihy. Román ještě nikdy.

   Vymazat

Okomentovat