Knižní tip 2/2018
Krásný den!

Další knižní tip bude především pro ty, co rádi čtou skutečné příběhy odvážných lidí, kteří zachraňovali životy nevinných obětí během druhé světové války. Mezi takové osobnosti patřil i Adolfo Kaminsky, o němž se dozvíte v nové knize z nakladatelství Metafora.


Anotace: 
Židovský mladík Adolfo se od svých čtrnácti zajímal o chemii barvení, a to ho velmi záhy během druhé světové války předurčilo ke spolupráci s odbojem. Stal se předním padělatelem dokladů pro francouzské hnutí odporu. Díky svým dovednostem, odbornosti a neúnavné práci do konce války podle odhadu zachránil před jistou smrtí na 14 tisíc mužů, žen a dětí.
Po osvobození oficiálně pracoval jako fotograf a zároveň téměř pětadvacet let tajně vyráběl falešné „papíry“ pro potřebné z celého světa: uprchlíky, imigranty, politicky angažované jedince z podzemních organizací nebo pacifisty.

O své tajné „vedlejší“ činnosti Adolfo Kaminsky až do 77 let nemluvil, dokud ho jeho dcera Sarah nepřesvědčila, aby souhlasil se zveřejněním podrobností o utajené a tak riskantní celoživotní misi. Po několikaleté přípravě Sarah Kaminsky sepsala strhující životopis svého otce-padělatele, který celý profesní život zasvětil boji za spravedlnost a svobodu pro jednotlivce.

Komentáře

  1. Tato kniha mi přišla včera. Moc se na ni těším. A knihu Žena z Orient expresu jsem přečetla koncem minulého roku. Článek mám na blogu :-)
    Narozeninová Giveaway

    OdpovědětVymazat

Okomentovat