Knižní přírůstky 5/2018


Tak nevím, zda nestíhám, nebo jsem takový hamoun a syslím si tady zase nějak moc nových knížek. Asi od každého trochu. :) 

No, zkrátka se mi tu nakupilo celkem dost knižních přírůstků, mnou koupených i recenzáčků, takže jdeme na to!Začnu větším balíkem, který dorazil minulý týden, byly v něm krásné knížky koupené od paní Marcely, čtenářky mého blogu, která prodávala na bazárku krásné kousky, kterým jsem prostě neodolala. První tři (výše) jsem ještě nečetla a svého času jsem po nich pokukovala. Kletba markomanské královny od Nadi Horákové je asi jasná. Kdo mě znáte, víte, že tuhle autorku prostě můžu. Tma před úsvitem je historický román z českého prostředí od české autorky, takže - proč ne? A konečně Jane a nepříjemnost na panství Scargrave, to asi nemusím představovat, jeden čas byla dost populární v blogerských kruzích, takže jste o ní určitě slyšeli.

Další dvě knížky (níže) -Věčná Ambra a Rytíř zelené růže -  jsem již kdysi dávno četla. A protože obě patřily mezi mé srdcovky, chtěla jsem si je prostě někdy dokoupit do své knihovny. A za tu cenu, co je měla paní Marcela, jsem je tam prostě nemohla nechat. :)


A následuje recenzní výtisk z nakladatelství Brána, který jsem získala díky Janičce z blogu Knihy na cestách. Pokud blog neznáte, doporučuji nakouknout, určitě se vám u holek bude líbit. :)
Měla by to být literatura faktu, ale spíše populárně naučná. Je to tenoučká knížka, tak se do ní asi brzy pustím.


Opět recenzní výtisk - Dračí náhrdelník, další díl s Oldřichem z Chlumu, od mého oblíbeného Vlastimila Vondrušky. Tady asi není co dodávat. :)
Knížku mám přímo od nakladatelství MOBA a moc jim děkuji!
Jo a už mám skoro půlku přečtenou. :D
Nejlevněji ji koupíte ZDE.


A to nejlepší na závěr - kdo čtete i mé recenze, tak víte, že Ženu v Orient expresu (nejlevněji ZDE)  už mám přečtenou. Měla jsem ji však pouze jako e-book a protože se mi moc líbila, musela jsem mít i hmotnou knihu do sbírky s Agathou Christie, protože o této ženě kniha pojednává. Mám ji na recenzi od VašeLiteratura.cz, takže budu psát ještě jednu recenzi. :)


A jsme na konci. :)
Líbily se vám mé přírůstky? Znáte některou z knížek? 
Jaký máte názor na Věčnou Ambru?

Vaše Sabi :)

Komentáře

 1. Krásné přírůstky :) Hezké čtení Sabi :)

  OdpovědětVymazat
 2. Jojo,Věčnou Ambru můžu, mám všechny 3 díly a v některých životních situacích bych se potřebovala převtělit v Ambru :-))

  OdpovědětVymazat
 3. Hezke kousky :-)
  Zvlast Zena v Orient Expresu mne hodne laka, a hned jdu juknout na recenzi :-)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat