Knižní přírůstky - květen


Krásný den!
nové knížky už mám doma některé týden, možná více, ale na napsání článku prostě nebyl čas. Dokonce jsem nejprve nafotila první čtyři knížky a než jsem článek napsala, dorazily další dvě. Zajímá vás jaké? Tak se pojďte podívat. :)
Na křídle větrného mlýna a Neklidné babí léto jsou starší knihy z pera Františka Kožíka. První kniha je životopis malířky Zdeňky Braunerové - samozřejmě beletrizovaný, druhá kniha by měla na první volně navazovat, ale více o ní nevím. Nechám se překvapit při čtení. Obě knížky jsem sehnala v antikvariátu Zeyer po upozornění Verunky z Bichliččina blogu.


Další kráska je Jutta -  recenzní výtisk přímo od autora, pana Vladimíra Černila. Jedná se o knihu s židovskou tematikou, což napovídá už obal knihy. Jsem zastáncem toho, že vyprávět příběhy o příkoří Židů by se měly stále a stále a není jich dost. A nikdy jich nebude dost, když si uvědomíme, co si museli prožít především za druhé světové války.I Madona z hor je recenzní výtisk. Tentokrát z nakladatelství Domino.  Autorkou je Elise Valmorbida a knížka nás zavádí do italských hor v době po první světové válce a vypráví příběh Marie. Obyčejné dívky, která se vdá, má děti a při tom prožívá obyčejně neobyčejný život.


Hana Aleny Mornštajnové je extra kousek - četla jsem ji totiž jako e-book. Po čtvrteční besedě s paní Mornštajnovou v Českém Krumlově jsem si knížku koupila hmotně a dodatečně si ji nechala od sympatické paní spisovatelky podepsat. :)Dům myšek - Slavnost je skvostná publikace pro dětské čtenáře z nakladatelství Meandr. Jedná se o knihu z jejich umělecké řady a v pořadí se jedná již o pátou knížku, ve které malí čtenáři potkají myšky Sama a Jůlii. Unikátní je především to, že se nejedná o klasické ilustrace. Všechny scény jsou totiž vyrobeny jako loutky na jevišti a do knížky jsou nafoceny. Je to neobyčejně roztomilé a krásné.
A to je vše, moji milí. :) Stopka kupování knih a objednávání recenzáků mi zase nějak nevychází, ale aspoň už jsem přečetla dvě knihy z mé knihovny. Uvidíme, jak mi to učítání vlastní knihovny půjde dál s tímhle tempem nákupů. :D

Vaše Sabi!

Komentáře

Okomentovat